...
czekaj... czekaj...

Trening

Trening to element który teoretycznie nie jest niezbędny do metamorfozy sylwetki (chyba że chodzi o budowanie masy mięśniowej), jednak dobrze wykonywany daje Twojemu ciału i umysłowi mnóstwo benefitów.

Przede wszystkim po treningu nasz organizm wytwarza hormony szczęścia – serotoninę. Hormony te sprawiają, że czujemy się dobrze, obniżając jednocześnie poziom kortyzolu.

Warto jednak pamiętać, że trening na siłowni to wyzwanie dla naszego ciała, więc warto zadbać o odpowiednią technikę wykonywanych ćwiczeń z oczywistych względów bezpieczeństwa.

Oprócz tego treningi na początku nie powinny być zbyt intensywne, co mogłoby przynieść odwrotny efekt do zamierzonego w postaci podwyższonego poziomu kortyzolu (hormonu stresu), a co za tym idzie zwiększonemu katabolizmowi (stan rozpadu mięśni).

Jak w takim razie trenować?

Gdy zaczynamy swoją przygodę z siłownią, lub wracamy do niej po dłuższej przerwie, warto pomyśleć o dobrze zaplanowanym planie treningowym który przewiduje tzw. progresję treningową oraz ilość serii na daną grupę mięśniową, aby równomiernie i zdrowo rozwijać muskulaturę.

Brak produktów w koszyku.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.